Czas na zmiany

 

Korzystanie z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) stanie się obligatoryjne w 2024 roku. Obowiązek ten będzie dotyczyć wszystkich transakcji dokonywanych przez podatników, które wymagają wystawienia faktury. Wszystkie faktury wystawiane przez przedsiębiorców, będą miały format faktur elektronicznych w formie ustrukturyzowanej (.xml). Mówiąc wprost – każda wystawiona faktura krajowa będzie musiała znaleźć się w elektronicznym systemie Ministerstwa Finansów. 

 

 

 

 

 

Czym jest Krajowy System e-Faktur (KSeF)?

KSeF to platforma Ministerstwa Finansów służąca do wysyłania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną. Umożliwia ona również przechowywanie faktur elektronicznych w formie ustrukturyzowanej oraz otrzymywanie UPO i numeru referencyjnego dla każdej otrzymanej przez Ministerstwo Finansów faktury.

KSeF

Wdrożenie KSeF wymaga solidnego przygotowania. Warto rozpocząć je już teraz, ponieważ obowiązkowe przejście na używanie faktur ustrukturyzowanych oznacza rewolucję w obecnie realizowanych procesach biznesowych. 

 

Co zmieni KSeF w Twojej firmie?

 KSEF 

 

Jakie rozwiązanie oferuje Symfonia?

Symfonia KSeF to niezawodne rozwiązanie, które pozwala na wystawianie faktury w odpowiednim standardzie zgodnym z KSeF. Aplikacja łączy się z Ministerstwem Finansów, wysyła i odbiera fakturę ustrukturyzowaną. Naszym celem nadrzędnym jest, aby Klient korzystając z Symfonii KSeF, nie odczuł różnicy między dotychczasowym procesem wystawiania i odbierania faktur, a procesem z wykorzystaniem faktur ustrukturyzowanych.

 

      KSeF      

 

Symfonia KSeF współpracuje z programami:

Symfonia Handel, Symfonia Finanse i Księgowość, Symfonia eBiuro* oraz Symfonia Obieg Dokumentów*, dzięki czemu otrzymujesz wsparcie w całym procesie elektronicznego obiegu dokumentów w firmie. 

 

Symfonia KSeF jest optymalnym rozwiązaniem do obsługi faktur ustrukturyzowanych.

Połączenie z Ministerstwem Finansów przy znakomitej integracji z systemami Symfonii.

          KSeF          

Zacznij korzystać z Symfonii KSeF do wysyłania, odbierania i przechowywania faktur ustrukturyzowanych!

Sprawdź szczegóły na: www.symfonia.pl/oprogramowanie/ksef

 

* planowane


powrót